Amkovo Amkovo

Nasza oferta

System Monitorowania Obciążenia Dachów

Jest to usługa obejmująca zainstalowanie zespołu czujników i urządzeń pomiarowych, podłączonych do systemu komputerowego i monitorowanie wielkości ugięcia dachu pod dodatkowym obciążeniem, jakim jest zalegający śnieg.

Metodyka pomiaru śniegu przez czujnik polega na okresowym pomiarze wysokości pokrywy śnieżnej (SCE), objętości oraz temperaturze śniegu. Obliczenie wartości wilgotności śniegu (SVH) dokonywane jest w jednostce obliczeniowej czujnika. Część aktywna czujnika składa się z kilku obwodów elektrycznych.

Dokładność pomiarów wzrasta wraz z liczbą zainstalowanych czujników na dachu oraz w okolicy. Czujnik zasilany jest z akumulatora oraz paneli fotowoltaicznych.

System „on-line” – w czasie rzeczywistym sygnalizuje stany alarmowe, informując zarówno nasz serwis, jak i służby techniczne klienta, o pilnej konieczności usunięcia śniegu z dachu. Dane mogą być wysyłane do służb porządkowych oraz przetworzone w systemach wczesnego ostrzegania (sieć radiowa, GPRS, itp). Pozwala to uniknąć sytuacji zagrożenia katastrofą budowlaną, a jednocześnie użytkownikowi obiektu ułatwia optymalizację kosztów niezbędnego odśnieżania dachów.